Kde se uplatní obdoba klasické žárovky svíčkového tvaru

Moderní LED diodová osvětlovací technika nasytila trh mnoha typy výrobků a zákazníci si mohou volit z různých tvarových variant. S jakými druhy LED žárovek se můžeme setkat v regálech obchodů a ve specializovaných e-shopech?
Svíčka – ideální typ osvětlovací techniky do otevřených typů svítidel. Mohou jimi být lampičky nad nočním stolkem, dekorativní svítidla v ložnici nebo v obývacím pokoji, obdoby křišťálových lustrů, ale i pracovní lampičky nad psacím stolem. Závit je obvykle E14 (malý Edisonův závit), baňky klasických žárovek svíčkového tvaru se vyrábí z čirého skla s označením CL – clear, případně z mléčného skla v provedení frozen – FR.

osvětlení

Lustrové – do centrálních svítidel, stropních lustrů i nástěnných světel se hodí provedení, které je mezistupněm mezi svíčkou a klasickou baňkou vláknové žárovky. Lze je využít ve všech typech stínidel nebo otevřených svítidel. Opět jde o modely frozen nebo clear a patice jsou buď E14 nebo E27.
Klasické – Edisonova žárovka si získala naši přízeň již před mnoha lety, a když někdo vysloví toto slovo, obvykle si představíme typickou baňku s širokou hlavicí. Je konstruována buď z mléčného skla, nebo plastu, který tento vzhled napodobuje u LED diodových žárovek, anebo jde o typy s nostalgickým designem z čirého skla a uvnitř napodobeniny wolframového vlákna, osazeného drobnými LED diodami. Všechny klasické typy nahrazují své předchůdce a jejich výhodou je kromě atraktivního vzhledu především velmi dlouhá životnost a mnohonásobně nižší spotřeba elektřiny.

žárovky

Koule – vyrábí se speciálně pro závěsná stropní svítidla s velkým průměrem stínidla. Tvar žárovky umožňuje využít výhody rozptýleného světelného paprsku v širokém pracovním úhlu, přitom je osvit dostatečný a vzhled světelného zdroje je atraktivní.
Bodovky– mají patice GU 5,3 a GU 10, jsou to směrové zdroje s úzkým úhlem osvitu a jsou vhodné pro osvětlování částí místností, jako intimní osvětlení, pro vitríny s vystaveným zbožím v obchodech, do výstavních prostor apod.

Kde se uplatní obdoba klasické žárovky svíčkového tvaru
4.5 (90%)2