Nízký příjem vám v žádosti o půjčku překážet nemusí

Chtěli byste si dopřát něco navíc, rekonstruovat svou domácnost anebo si pořídit například automobil? Pokud nemáte potřebné peníze po ruce, přijde vám vhod půjčka. A co když máte na půjčku příliš nízké příjmy? Jestliže vám v bance nejsou ochotní vyjít vstříc, tak neházejte flintu do žita – stále je zde šance, že vám žádost o úvěr vyjde v nebankovní společnosti.

euro

Nebankovní společnosti nehodnotí bonitu žadatelů tak přísně jako banky. Zatímco banky hodnotí žadatele o půjčku podle stále více náročných kritérií, nebankovní společnosti přistupují k jednotlivým klientům individuálně a jejich možnosti splácet půjčku posuzují v kontextu jejich reálných příjmů a finančních možností. A to je obrovská výhoda pro všechny, kdo bojují s nižší bonitou.

Každý žadatel o půjčku by měl vědět, že výši jeho příjmů bude každý poskytovatel půjčky hodnotit bez ohledu na to, o jaký typ půjčky bude žádat. Takže i v případě, kdy si vyhlédnete hypotéku bez doložení příjmu, tak se doložení výše vašich pravidelných příjmů nevyhnete. Ovšem neměli byste na to nahlížet kriticky, ba naopak, díky tomu, že věřitel včas zjistí, zda budete své finanční závazky schopni splácet či nikoli, předejdete včas případným budoucím finančním problémům. A to je důležité pro obě strany – žádný věřitel nechce řešit potíže dlužníka se splácením a žádný dlužník se nechce zaplést do dluhové pasti.

zlaté mince

Pokud banka vaši bonitu pro splácení úvěru vyhodnotila jako nedostatečnou, stále to nemusí nic znamenat. V nebankovní společnosti můžete i přesto půjčku získat. Jak již bylo řečeno, nebankovní společnosti posuzují možnosti klientů individuálně a jsou schopny nastavit podmínky půjčky tak, aby ji byli schopni splácet i lidé s nižšími příjmy. Je tedy dost pravděpodobné, že právě v nebankovní společnosti na vás čeká výhodná půjčka, o které již dlouho sníte!