Součástí bezpečné jízdy je mimo jiné i vhodná žárovka H7

Čelní sklo – těch úkonů, co by měl řidič provádět před usednutím za volant, je více, přiznejme si však, že některé z nich buď zanedbáváme, nebo na ně zapomeneme, anebo je dokonce obejdeme. Jedním z nich je i čistota čelního skla. Zvenčí si pomůžeme snadno stěrači, ovšem ty stírají jen omezený zorný úhel a vyplatí se dbát i na okrajové plochy skla. Ovšem problematické bývá sklo zevnitř, častokrát bývá zaprášené, aniž bychom si toho všimli, a v chladném období roku se často rosí. Zabránit se tomu dá pravidelným umýváním octovou vodou. Nezapomínejte také na to, že se z průduchů ventilátorů a klimatizace na sklo dostanou nečistoty, které mohou vytvářet mastný film.

světla

Kvalitní osvětlení – o výběru vhodných autožárovek toho již bylo napsáno, přesto jen někteří z nás dbají na dostatečný osvit. Zejména seřízení světel a pořízení halogenových žárovek H7, které splňují současné požadavky v hustém provozu a při vyšších rychlostech jsou tím zásadním prvkem, jak zabránit střetu s cyklisty, chodci a se zvířaty. Lesní zvěř bývá nejvíce aktivní v noci a fatální srážka s mohutným srncem nebo s opilým cyklistou jedoucím z venkovské zábavy vám může převrátit život doslova naruby.

Vyšetření zraku– mnozí z nás si stěžují, že hůře rozeznávají předměty a značení na silnici v době přechodu denního světla do soumraku. Někteří řidiči to řeší brýlemi pro noční vidění, což bývá obvykle podvod, nebezpečná jsou dokonce žlutá skla, která se hodí spíše pro lyžaře na sjezdovku, kdy rozptylují bílou barvu sněhu. Neváhejte v takovém případě navštívit odborníka, oční optik vám doporučí speciální brýle s antireflexními skly, které lze používat i za denního světla. Za posledních dvacet let se dle vyjádření odborníků lidský zrak zhoršil přibližně o dvacet procent.

silnice

Nesledujte protijedoucí vozidla– v autoškole jen někteří instruktoři věnují svým žákům dostatečnou pozornost a upozorňují je na úskalí zaměření pozornosti na světla protijedoucích aut. Vždy sledujte pravou krajnici a svou polohu korigujte podle pravé čáry, nikoli podle světel vozidla proti vám. Pokud vás i přesto nepříjemně oslňují, raději zpomalte a neriskujte.