Tradiční i neobvyklé způsoby využití lepicích pásek

.

Protiskluzový materiál

Jednou ze speciálních řad jsou lepicí fólie s neklouzavým povrchem. Usnadňují pohyb chodců v nestabilním kluzkém a vlhkém terénu, zejména na schodech, šikmých provizorních plošinách při rekonstrukcích obchodů, v okolí bazénů nebo v koupelnách. Základem těchto výrobků je speciální polymer s korundovými zrny různé velikosti od těch největších pro chůzi v botách až k těm jemným do koupelen a sprchových koutů, kde lidé našlapují bosými chodidly.

páska

Potištěné pásky

Klasickou izolepu zakoupíte v každém papírnictví. Jsou transparentní, bílé, barevné, různých šířek a délek. Ale s potištěnou páskou vytvořenou podle vlastního grafického návrhu máte zaručený způsob reklamy. Zviditelnit se tímto způsobem je velmi originální a lidé jej vnímají stejně intenzivně jako reklamy na billboardech nebo v televizi http://www.potiskpasek.cz/potistene-lepici-pasky.html. Potisk lze doplnit i speciálními fotoluminiscenčními barvami, viditelnými za šera nebo v noci.

 Autolakýrníci

Toto technické odvětví využívá moderních technologií výroby polymerů ve značném měřítku. Počínaje speciálními autolaky a konče ochrannými krycími vrstvami. Pásky pro autolakýrníky jsou vyrobené tak, aby odolávaly vysokým teplotám, měly vynikající přilnavost, byly velmi tenké a rovněž po sloupnutí s sebou nestrhávaly podkladovou vrstvu. Většinou se jedná o papírovou základnu navinutou na roli s vrstvičkou kvalitního přírodního kaučuku. Tyto pásky nachází uplatnění i ve stavebním odvětví u silikonových fasád.

.

maskovací páska

Parozábrana

Při výstavbě půdních vestaveb a prostor, kde se používá izolační vrstva z minerální vaty, se nasazují tzv. parotěsné fólie. Jejich cílem je eliminovat srážení vlhkosti mezi stavební konstrukcí a střešní krytinou a jednotlivé pláty jsou k sobě připevněny podstřešními parotěsnými páskami. Mohou být i oboustranné a jejich velmi kvalitní lepicí vrstva přilne na dřevo, kov, plast, ale i na porézní zdivo a sádrokarton.

Tradiční i neobvyklé způsoby využití lepicích pásek
4 (80%)1
.